Oferta praktyk

Zespół Kancelarii Prawnej VIA LEX liczy 70 osób, a w jego skład wchodzą adwokaci, radcy prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, prawnicy oraz pracownicy administracyjni. Wspólnie realizujemy ambitne projekty, mając zawsze na uwadze ostateczny cel – satysfakcję klienta i najwyższy poziom świadczonych usług.

Kancelaria Prawna VIA LEX to dobre miejsce aby rozpocząć, jak również rozwijać swoją karierę.

Pragniemy nawiązać długofalową współpracę z najlepszymi uczelniami na Dolnym Śląsku, które kształcą wybitnych specjalistów z dziedziny prawa i administracji. Wierzymy, że pozyskani w ten sposób studenci uczelni będą mieli realną szansę przełożenia zdobytej przez siebie wiedzy na praktykę.

Nasza Kancelaria umożliwia ciągły rozwój umiejętności oraz wiedzy poprzez wykonywanie praktycznych zadań. Osoby chcące jeszcze więcej mają możliwość wzięcia udziału w wewnętrznych szkoleniach, które dodatkowo rozwiną ich kwalifikacje.

Studenci decydując się na nawiązanie współpracy z naszą Kancelarią zyskują realną szansę na zdobycie atrakcyjnego stanowiska pracy oraz pozyskanie stabilnego zatrudnienia w dziedzinie, w której się kształcą.

W naszej Kancelarii nabędzie on praktyczne umiejętności z zakresu:

analizy merytorycznej stanu spraw,
Sporządzania pozwów oraz wszelkich pism procesowych,
Monitorowania postępowań sądowych i podejmowania czynności uzasadnionych stanem postępowania,
Przygotowywania dokumentacji do sądów i Klientów Kancelarii,
Udzielania Klientom rzetelnej i kompletnej informacji w prowadzonych przez Kancelarię sprawach,
Świadczenia pomocy prawnej na rzecz Klientów.
Dodatkowo umożliwiamy łączenie obowiązków zawodowych z uczelnianymi i jesteśmy w stanie dostosować harmonogram prac do harmonogramu studenta.

Praca w naszej Kancelarii to także wyzwanie kształtujące charakter. Nowe wyzwania, poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań, połączenie pasji do prawa z pracą – to wszystko przekłada się na zadowolenie z wykonywanej pracy. Dodatkowo młody i ambitny zespół pozwoli na szybkie wdrożenie się w nowe obowiązki.

Jesteśmy otwarci na wszystkich. Aplikacje należy składać na adres: rekrutacja@vialex.pl