Praktyki RPO

Szanowni Państwo

Rzecznik Praw Obywatelskich serdecznie zachęca studentów prawa III, IV i V roku studiów do aplikowania na praktyki wakacyjne w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, które tak jak w ubiegłym roku odbędą się w formie zdalnej. Praktyki zostaną zorganizowane w lipcu, sierpniu i wrześniu w trzech turnusach, podczas których dla praktykantów zaplanowaliśmy m.in. następujące aktywności:

ü spotkania online z ekspertami Biura. Dyrektorzy poszczególnych jednostek oraz wskazani przez nich pracownicy poprowadzą krótkie wykłady i warsztaty, opowiedzą też o prowadzonych aktualnie sprawach

ü współpracę z wybranym zespołem skargowym (Zespół Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiego, Zespół Prawa Karnego, Zespół Prawa Cywilnego, Zespół Prawa Administracyjnego i Gospodarczego, Zespół Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego, Zespół do spraw Wykonywania Kar, Zespół do spraw Równego Traktowania),

ü spotkania online z wybitnymi prawnikami i ekspertami w dziedzinie prawa, warsztaty prowadzone w formie webinariów przygotowywane przez przedstawicieli organizacji pozarządowych, udział w konferencjach i spotkaniach organizowanych w Biurze RPO w formie online.

Pomimo szczególnego trybu młodzi adepci prawa z uniwersytetów w całej Polsce będą mieli szansę wziąć udział w profesjonalnym programie 3-tygodniowych praktyk i przekonać się z jakimi problemami najczęściej borykają się polscy obywatele oraz jak wygląda stosowanie prawa w praktyce.

Ostateczny kształt programu zawsze zależy od uczestników. Dzięki temu, że każda grupa jest inna, szukamy wspólnych inicjatyw, które będą zgodne z zainteresowaniami praktykantów. Chcemy, aby studenci pomimo zdalnej formy praktyk mogli jak najpełniej uczestniczyć w życiu Biura RPO i zyskać bezcenne doświadczenie.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 maja 2021 r. Szczegółowe zasady organizacji i przebiegu praktyk w BRPO oraz dokumenty znajdują się na stronie: https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/praktyki-i-staz, pod numerem telefonu 22 551 77 89/ 22 551 78 10; lub praktyki@brpo.gov.pl